Do czego służy filc polerski?
Filc polerski produkowany jest ze sprasowanej wełny mineralnej. Sprzedaje się go najczęściej pod postacią tzw. krążków filcowych. Produkt znalazł szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach współczesnego przemysłu. Wykorzystuje się go m.in. w celu polerowania i czyszczenia różnorodnych powierzchni. Do czego konkretnie służy filc polerski i jakie są jego właściwości? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!
Właściwości filcu polerskiego
Filc polerski to jeden z najpopularniejszych artykułów polerskich. Do jego cech charakterystycznych zaliczyć należy zwartą budowę. To właśnie dzięki niej filc wykazuje się dużą odpornością na ścieranie. Dodatkowo produkt nie rozwarstwia się oraz nie pozostawia szram i rys na obrabianej powierzchni. Filc polerski występuje nie tylko w formie krążków, ale również płyt. Pierwsze rozwiązanie cenione jest głównie za szybki i łatwy montaż do urządzeń polerskich. Drugie – pozwala na samodzielne wykonanie odpowiedniego kształtu. Warto również wspomnieć, że filce polerskie występują w różnych grubościach. Oznacza to, że klient może samodzielnie dostosować produkt do swoich oczekiwań, poprzez sklejenie ze sobą kilku poszczególnych elementów.
Zastosowanie filcu polerskiego
Z uwagi na swoje liczne właściwości filc polerski znalazł szerokie zastosowanie w polerowaniu metali i tworzyw sztucznych. Można używać go zarówno podczas polerowania wstępnego, jak i końcowego. Filc znajduje także zastosowanie podczas:
- formowania różnego rodzaju kształtek i osłon;
- produkcji specjalistycznych szczotek i tarcz polerskich;
- polerowania kloszy lamp samochodowych;
- dokładnego oczyszczania powierzchni przed dalszą obróbką;
- polerowania szkieł i soczewek okularowych.
Dzięki wykorzystaniu filcu polerskiego możliwe jest otrzymanie idealnie gładkiej i czystej powierzchni. Najczęściej, dla wzmocnienia efektu, używa się go w połączeniu z agresywnymi środkami chemicznymi.